УГКЦ
Єдина Київська Церква в єдиному патріархаті, без взаємного поборювання, але з діленням тими дарами, які ми назбирали по дорозі до цієї єдності, є мрією Блаженнішого Любомира і його заповітом для усіх нас. Про це сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, в рамках проєкту «Прилучитися до великого», розповідаючи про роль Любомира Гузара в розбудові УГКЦ та зміцненні Церкви в Україні.
«Блаженніший Любомир назавжди увійшов в історію, як Глава Церкви, переслідуваної, гнаної, який повернувся зі своїм осідком до її витоків. Він повернув осідок Глави Української Греко-Католицької Церкви до Києва», – ствердив Блаженніший Святослав.
Цей поворот додому, повернення до коріння, до того джерела, звідки б’є ключем історія, сьогодення і майбутнє Київського християнства, за його словами, викликало багато запитань, сумнівів, а в когось, можливо, і обурення та протест.
Глава УГКЦ пригадав, що навесні 2004 року, перед тим, як здійснити перенесення осідку Глави Церкви зі Львова до Києва, Блаженніший Любомир звернувся до людей з особливим програмним словом, котре мало назву «Один Божий народ у краї на Київських горах». У цьому слові Блаженніший говорив про три моменти: найперше про минуле, потім про сьогодення, а відтак поділився своєю мрією про майбутнє.
31 травня 2020 року у парафії Покрови Пресвятої Богородиці м. Вінниця розпочали проєкт «Прилучитися до великого».
Складовою проєкту є частина «Сім штрихів до портрету», яка включає в себе сім тем:
1. Про розбудову УГКЦ та зміцнення Церкви в Україні.
2. Про наближеність Блаженнішого Любомира Гузара до патріарха Йосифа Сліпого та митрополита Андрея Шептицького.
3. Співпраця з молоддю — зустрічі з молоддю, звернення, діалоги.
4. Бути людиною! Простота, людськість та мудрість Блаженнішого Любомира Гузара.
5. Духовне батьківство — про рідних та родину.
6. Екуменічна діяльність Блаженнішого Любомира Гузара.
7. Перебування Блаженнішого Любомира Гузара у Вінниці в 2012 році.